Klub Seniora w Wabczu

Klub Seniora w Wabczu otworzył swoje podwoje dla Seniorów  dnia 4 lipca 2022. Projekt trwał do 30 listopada 2022 roku.  Okres ten obfitował w wiele ciekawych wydarzeń . Uczestnicy Klubu w trakcie trwania projektu uczestniczyli w różnorodnych zajęciach i korzystali z zakupionego w ramach projektu wyposażenia. W ramach projektu zorganizowano następujące aktywności:

– zajęcia z psychologiem

-zajęcia rekreacyjno- ruchowe

– zajęcia rękodzielnicze

– spotkania z prawnikiem

-spotkanie z pielęgniarką

– spotkania z terapeutą rodzinnym

– wyjazd do teatru

– codzienne zajęcia w Klubie seniora .

W ramach zaproponowanych aktywności uczestnicy Klubu zapoznali się ze sposobami radzenia sobie w rożnych sytuacjach życiowych związanych zarówno z dolegliwościami wieku starszego jak i samotnością oraz nawiązali nowe znajomości ,co przyczyniło się do ich lepszego samopoczucia po czasach pandemii COVID, kiedy to większość osób była zamknięta w swoich domach. Uczestnicy Klubu seniora w Wabczu chętnie korzystali z zaproponowanych zajęć, ponadto gotowali i przygotowywali posiłki i wspólnie je spożywali. Ciekawą alternatywą spędzenia czasu wolnego  było  też wspólne granie zarówno w gry planszowe jak i karciane oraz częste wychodzenie na spacery z kijkami tzw. nordic- walking.

Pobyt w teatrze przyczynił się do tego , że niektórzy z sentymentem wspomnieli sobie lata wcześniejsze kiedy mogli częściej korzystać z takich atrakcji , a niektórzy z tego typu wyjazdem spotkali się po raz pierwszy w życiu co było dla nich nowym , ciekawym doświadczeniem.

Uczestnicy z żalem kończyli udział w projekcie , gdyż większość z nich to osoby samotne i taki codzienny pobyt w Klubie powodował u nich radość życia.  Uczestnicy , żyją też nadzieją , że będzie możliwa kolejna edycja funkcjonowania Klubu i  będą mogli w dalszym ciągu do niego uczęszczać.