Klub Seniora w Zaskoczu

Za nami już kolejne miesiące działalności Klubu Seniora Zaskocz. Po długiej przerwie świątecznej seniorzy przystąpili do rutynowych zajęć rekreacyjno-ruchowych, warsztatach rękodzielniczo-artystycznych, spotkaniach z psychologiem. Niezmiennie największe zainteresowanie miały zajęcia rękodzielnicze. Wspólne przygotowywanie posiłków, gra w kości, karty, czy  planszówki to już dla nas norma.

W styczniu razem z Klubem Seniora Blizienko udaliśmy się do kina do Grudziądza na film pt: „Ślub doskonały”. Z różnych części sali kinowej dochodziły odgłosy śmiechu. Każdy z uczestników wyszedł bardzo zadowolony z kina.

Na tzw. Ostatkach bawiliśmy się wraz z Klubem Seniora Łopatki. Oczywiście na stole nie mogło zabraknąć śledzika czy chruścików. Co niektórzy odważyli się zatańczyć. Spotkanie upłynęło w bardzo przyjaznej atmosferze.

Jak zwykle hucznie obchodziliśmy Dzień Kobiet. Prócz suto zastawionego stołu każda z pań otrzymała również drobny upominek. Również urodziny każdego z seniorów obchodzimy odświętnie.

W marcu wszystkie kluby seniora otrzymały zaproszenie od Klubu Seniora Osieczek na spotkanie integracyjne „Przyroda w obiektywie”.  Mieliśmy okazję obejrzeć profesjonalne zdjęcia (głównie fauny i flory) oraz wysłuchać prelekcji gościa. Prócz tematu  przewodniego, była to także świetna okazja do rozmów z zaprzyjaźnionymi klubowiczami.

21 Marca pożegnaliśmy zimę podpalając ekologiczną Marzannę.  W ostatnich dniach marca wykonaliśmy stroiki świąteczne na cmentarz oraz palmy wielkanocne. Teraz szykujemy się do Świąt Wielkanocnych. Wszystkim życzymy wesołego Alleluja.